Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 13 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

30.000 TL Hibe Kredinin Detayları

30.000 TL Hibe Kredinin Detayları

Merakla beklenen Genç Çiftçilere 30.000 Bin TL Hibe Kredi için Bakanlar Kurulu Karası sonunda yayınlandı. Bu karara göre hibe kredi verilmesi beklenildiği gibi KOSGEB tarafından değil Tarım Gıda ve Hayvancılık il müdürlükleri tarafından verilecek. Kararda Kalkınma Ajanslarına da görev verildiği anlaşılmaktadır. Sanırız hibe kredinin usulüne uygun kullanılıp kullanılmayacağı Kalkınma Ajansları tarafından denetlenecektir. Ayrıca kredi Ziraat Bankası üzerinden kullandırılacak ve banka bu işlem için %0,2 komisyon alacaktır.

En çok merak edilen konulardan bir tanesi olan gençten kasıt nedir? Hangi yaş genç olarak kabul edilecektir? soruları da cevap buldu. 18-40 yaş arasında bulunan çiftçiler genç olarak kabul edilmiştir.

Hibe Kredi için başvurulacak alanlar çok geniş tutulmuşa benziyor. Bitkisel ve hayvansal üretime yönelik projeler denilmiş kararda. Buradan büyükbaş, küçükbaş hayvancılık, et, süt ve yumurta üretimi, yem bitkileri üretimi, sebze ve meyve üretimi gibi alanları kapsayacağını anlayabiliyoruz.

30.000 TL Hibe Kredi İçin Nereye Başvuracağım?

Eğer yukarıdaki şartları sağlıyorsanız sizde bu hibe krediye başvuru yapabilirsiniz. Hibe Krediye başvuru yeri Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlükleri olacaktır. Proje başvuru şekilleri ve detayları önümüzdeki günlerde çıkarılacak yönetmelik ile belirlenecektir. Ayrıca proje yürütülmesinde Kalkınma Ajanlarına da görev verileceği anlaşılmaktadır.

30.000 TL Hibe Kredi Hangi Alanlarda kullanılabilir?

  • Bitkisel üretime yönelik projeler
  • Hayvansal üretime yönelik projeler
  • Yöresel tarımsal ürünleri, tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projeler
33 defa okundu

Leave a Reply