Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 11 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

30.000 TL Hibe Kredisinden Yararlanma Şartları

30.000 TL Hibe Kredisinden Yararlanma Şartları

AK Parti seçimler öncesinde çiftçilere ve gençlere yönelik vaatlerde bulunmuş ve bu vaatlerden bazılarını da yürürlüğe koymaya başlamıştı. Şimdi ise en son olarak gençlere yönelik 30.000 TL’ lik hibe kredisi ve de 70 bin TL’ lik faizsiz kredisinden kimlerin faydalanabileceğine ilişkin yaş sınırı belli oldu.

Açıklandığı günden bu yana aslında oldukça ses getiren bir vaatti bu hibe kredileri ve dilerseniz bu kredilerden nasıl yararlanacağınız ve yararlanmanız için şartlar ne bu konuda sizlere bilgi verelim.

  1. 18 – 40 yaşları arasında olmanız
  2. Yaşadığınız yerin 20 bin’in altında olması ve kırsal kesimde bulunması bunun için ise orada yaşıyor olmanızı kanıtlamanızı sağlayacak olan ikametgâh şartı.
  3. Şu ana kadar tarım bakanlığının başka sunmuş olduğu hibelerden yararlanmamış olmanız.

 

30 Bin TL’ lik hibe kredisi için nereye başvuracaksınız.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz 3 madde size uyuyorsa o zaman krediye başvurmanız için herhangi bir sakınca bulunmuyor. Başvurularınızın bulunduğunuz ilin Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüklerine yapmanız gerekiyor. Projeye ilişkin şu an itibariyle geniş kapsamlı bir açıklama yapılmamış ancak gelecek dönemde detayları bir yönetmelik sayesinde genç çiftçilere duyurulacak. Buna istinaden ise projenin koordinatörlüğünü kalkınma ajansları yapacak.

Hibe Kredisini Hangi Alanlarda kullanılabilir siniz?

  • Üretiminiz bitkisel karşılıklı projeler olmalı.
  • Yalnızca Hayvansal üretimlere yönelik prejelerde
  • Tarımsal ürünler ve de tıbbi aromatik bitki üretiminde bu ürünlerin işlenmesinde ve depolanmasında ayrıca paketleme projeleri de buna dahil.
25 defa okundu

Leave a Reply