Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 14 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Bitkilerden Faydalanmak Ve Biberiye Bitkisi

Bitkilerden Faydalanmak Ve Biberiye Bitkisi

İnsanlık kadar eski olan bitkilerle tedavinin tarihi doğudan ve batıdan bir çok uygarlığın mirası olarak kuşaktan kuşağa aktarılmış. Yüzyıllarca bitkilerin iyileştirici gücü insanların yaralarına merhem olmuş son yıllarda doğaya ilginin artıyor olması dikkatleri bitkilerle tedavi konusuna toplamış durumda  Örneğin sizlere biberiye bitkisinin sağlığımız üzerindeki etkilerinden bahsedebiliriz.

Biberiye: Hafıza ve konsantrasyonu artırıyor ve unutkanlığa çok iyi geliyor eski roma döneminde çocuklar okula giderken biberiyeden başlarına taç yapılırmış şu an yapılan bitkisel çalışmalar gösteriyor ki bunun hem uçucu yağı hem de kullanımı ile hafıza ve yoğunlaşma artırılıyor. Aslında binlerce yıl önce insanların bunu ne kadar doğru kullandığının da bir göstergesi diyebiliriz.  Şunu rahatlıkla diyebiliriz ki o zaman biliniyormuş ve bu şekilde kullanılıyormuş. Diğer kullanım alanları ise sindirimi kolaylaştırması olarak bilinir.  Bir de uçucu yağından masaj yağı ve kozmetikte kullanılıyor. Eğer ki biberiyenin uçucu yağını biberiye ile karıştırırsanız kas ve eklem ağrılarına çok iyi gelir.

Biberiye kan sirkülasyonunu artıran bir bitki dolayısıyla unutkanlığa bire bir dedik o yüzden Alzheimer hastalarına çay şeklinde yapılarak içirilebilir. Çayı demlerken ise yapraklarını kullanmak doğru bir yöntemdir.

Biberiye sindirimi kolaylaştırdığı için de gaz sıkıntısını ortadan kaldırır dolayısıyla bu amaçla rahatlıkla kullanılabilir. Örneğin mide bağırsak sistemi ile ilgili sancılarda etkilidir. Doğal olan şeyler aslına baktığımız zaman bize bir çok noktada kolaylıklar sağlıyor.

Bitkilerden gönül rahatlığı ile faydalanmak için tedavi yöntemlerinin bilimsel zemine yerleştirilmesi gerekiyor sadece kar peşinde koşan ehliyetsiz kişiler yanlış yönlendirmeler yaparak ne yazık ki tabiatın şifa dolu özünden uzaklaştırıyor.

 

37 defa okundu
Etiketler

Leave a Reply