Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 15 Mart 2018

Scroll to top

Top

Gladiçya Ağacı Yetiştiriciliği

13 Ocak 2018 |

Gladiçya fabaceae familyasından bir ağaçtır.20-40 cm ye kadar boylanabilen ağaç 300 yıl kadar yaşar hızla büyüyen, kuraklığa dayanıklı dekoratif bir ağaçtır.Toprak konusunda seçici değildir, asitli topraklarda bile yetişir. Rüzgara dayanıklıdır. Anavatanı Kuzey Amerikadır.

Bitkinin genç yaprakları triakantin alkaloidi ve … Daha Fazla

Menengiç Ağacı Yetiştiriciliği

12 Ocak 2018 |

Menengiç ağacı sakız ağacıgiller familyasından olup Akdeniz bölgesine özgü yaprak döken bir çalı türüdür. Türkiye’nin batı ve güney bölgesinde yaygın olarak yetiştirilmektedir ve menengiç adı ile bilinir. Türkiye’de menengiç ağacı kıyı kısımlardaki kayalık ve tepelik yerlerde yada toros dağlarındaki çam … Daha Fazla

Portakal Nasıl Yetiştirilir?

5 Ocak 2018 |

Portakal Akdeniz bölgesine ait bir meyvedir. Adana’nın sıcak ikliminde yetişen portakalın vitamin deposu olduğunu çoğumuz bilmekteyiz. Kışın tüketimi fazlalaşmaktadır. içerisinde bulunan c vitamini sayesinde grip gibi hastalıklardan korur.

Portakal ağacı dikimi yapılacağı toprağın havadar ve su geçirme özelliğine sahip olması … Daha Fazla

Çayın Yetiştiriciliğinde Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

22 Aralık 2017 |

Ülkemizde özellikle Doğu Karadeniz bölgesinde yetiştirilen ve büyük ekonomik öneme sahi olan çay bitkisi yaklaşık olarak 2,5 – 3 milyonun geçim kaynağıdır. Çay çiçekli bitkilerin kapalı tohumlarının alt kısmının iki çenekli sınıfının serbest taç yapraklı alt sınıfından bir türdür.

Çayın … Daha Fazla