Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 15 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Bulgur Üretimi ve Tüketimi

Bulgur Üretimi ve Tüketimi

Bulgur Anadolu’ya has bir ürün ve dolayısıyla dünya’ da çok fazla bilinen bir ürün değil ama son senelerde bulgur’ un sağlıklı olduğu ile ilgili çok büyük bir mesafe kat edilmiş durumda. Bundan dolayı bir ilginin olduğu da söylenebilir. Şu ana kadar bulgurun gönderildiği ihraç edildiği ülkeler etnik nüfusların yaşandığı ülkelerdi yani bunlar Ermeniler, Rumlar, Türkler, Süryaniler bu gibi etnik nüfuslar. Ama yavaş yavaş artık Avrupa, ABD,Avustralya, Kanada gibi ülkelerde ilgi duymaya başladı. Afrika’da üçüncü dünya ülkelerinde birleşmiş milletlerin yardımlarından dolayı da bulgurda bir ilerleme var.

Afrika bu işi biliyor ancak diğer dünya ülkeleri çok fazla bilmiyor. Son zamanlarda ise tanınmışlığın arttığını söyleyebiliriz. Avrupa’ da iyi sonuçlar alınırken Japonya’ da da şu sıralar bulgurun tanıtılması sağlanmaya çalışılıyor. Çin’ de onların yemekleriyle onlara bulgur tanıtılmaya çalışılıyor.

İspanya, Paris hepsi gündemde. Kısaca bulgur konusunda şunu söyleyebiliriz ki ürün faydalı olmasına rağmen tanıtımda bizim ülke olarak bir eksikliğimiz var. Mesela burada bir İtalyan örneği kullanabiliriz. Makarna ve pizza’yı zamanında çok iyi desteklerle dünyanın her yerine yaymış ülkedir. Bu bizim için çok iyi bir örnektir bunu bizde kullanabiliriz ama burada elbette ki destek lazım. Bununla ilgili olarak ta Türkiye’ nin şu anda yaptığı bir tanıtım grubu var. Tanıtım grubu aslında diğer gruplara baktığınız zaman örneğin bir fındık tanıtım grubunu ele alacak olursak biraz daha zayıf kalmış olduğunu söyleyebiliriz.

28 defa okundu
Etiketler

Leave a Reply