Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 15 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Cennet Hurması Her Derde Deva

Cennet Hurması Her Derde Deva

Şekerli bir meyve olduğu için adına cennet hurması denilmiştir. Ancak ana vatanı uzak doğudur. Sonbaharla birlikte pazar tezgâhlarını ve marketleri süslemeye başlar şimdilerde ise son demlerini yaşıyor diyebiliriz. İsterseniz cennet hurması hakkında size biraz daha bilgi verelim bakalım sağlığınıza ne derece katkısı varmış.

İlk önce çok ciddi derecede a vitamini kaynağı yaklaşık olarak günlük gereksinimimizin yarısını biz cennet hurmasından karşılayabiliyoruz. Bunun yanı sıra vücudu gençleştirip direnci artırma ve şekeri dengeleme gibi etkisi var. Cennet hurması tam bir sağlık deposu diyebiliriz.

Yalnızca mandalina portakal değil kış aylarının vazgeçilmez meyvesi cennet hurmasıdır. Yaşlılığı önlüyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor üstelikte kansere karşı bire bir diyebiliriz.

Cennet hurması yüksek oranda beta krokin içerdiği için kanser hastaları tek başına hurma değil ama antioksidanlardan kuvvetli sebze ve meyve tüketsin isteniyor. Protein yağ ve karbon hidrat bakımından oldukça zengin, böylece vücut ısısını yükseltiyor soğuk kış aylarının daha rahat bir şekilde geçmesini sağlıyor. Cennet hurması aynı zamanda iyi bir c vitamini deposu diyebiliriz ama diyabetli bireylerin dikkatli tüketmesi gerekiyor.

Günlük gereksiniminizin % 20′ sini karşılayacak bir C vitamini deposudur. Posasının faydası ise saymakla bitmez yüksek lif yaşlanmanızı önlüyor.

Cennet hurması özellikle de insanlarda mide ve bağırsak dostu.

 

20 defa okundu

Leave a Reply