Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 11 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

ÇKS Başvuruları İçin Son Gün 30 Haziran

ÇKS Başvuruları İçin Son Gün 30 Haziran

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çiftçi Kayıt Sistemine başvuru yapmak için son tarihin 30 Haziran olduğu konusunda çiftçileri uyardı. Çiftçilerin, 2016 yılı işledikleri arazilerle ilgili Çiftçi Kayıt Sistemine gerekli belgelerini hazırlayıp 30 Haziran 2016 dan önce teslim etmeleri gerektiğini hatırlattı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri, çiftçilerimizin 2016 ÇKS başvuruları için hazırladıkları dosyaları 30 Haziran 2016 tarihinden önce teslim etmeleri gerekmektedir; bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmemektedir açıklamasında bulundu. Ayrıca dosyalarını teslim etmeyen üreticilerin 2016 yılı için verilen hiçbir destekten yaralanamayacaktır hatırlatması yapıldı. Ayrıca son başvuru tarihinden sonra sahip olunan veya kiralanan araziler için muvafakatname, taahütname ve tahsis yolu ile kullanım hakkı kazanılan araziler için sene sonuna kadar başvuruda bulunulabilir.

ÇKS dosyasını yaptırdıktan sonra ürün bilgisi değişikliği yapacak olan çiftçilerimiz ise 15 Temmuz 2016 – 15 Ağustos 2016 tarihleri arasında değişiklik yaptırabikecekler. ÇKS başvuruları İlçe Tarım Müdürlüklerine Yapılacaktır.

 

ÇKS başvuruları için gerekli belgeler neler? Çiftçi kayıt sistemi için istenen belgeler?

1- Dilekçe
2- Tapu kayıtlarının onaylı çıktısı veya Tespit Komisyonu Tespit Raporu
3- Çiftçi Belgesi
4- Muhtar ve aza onaylı Çiftçi Kayıt Formu
5- Nüfus cüzdanı aslı ve onaylı fotokopisi
6- Vesayet Altındaki Kişiler İçin Mahkemenin Vasilik Kararının Onaylı sureti
7- Tüzel Kişilerden Ticaret Sicil Gazetesi, İmza Sirküleri, Yetki Belgesi ve Vergi Numarası
8- SGK kaydı var ise; sicil numarasını gösterir belge
9- Kiralık arazi varsa kira sözleşmesi
10- Hisseli Araziler İçin Muvaffakatname 1
11- 1. Derece Yakını Üzerine Olan Araziler İçin Muvaffakatname 2
NOT:Çiftçiler ÇKS’ye başvuru sırasında tarımsal faaliyette bulundukları arazilerin ve tarımsal faaliyetlerine ilişkin bilgilerin tamamının beyan edilmesinden ve başvuruları sırasında teslim ettikleri belgelerdeki ve/veya internet üzerinden yapılan başvurularda beyan edilen bilgilerin doğru olmasından sorumludurlar.

 

 

Çiftçi Kayıt Formu nedir? – ÇKF Formu indir

 src=

28 defa okundu

Leave a Reply