Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 16 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Deve Sütünün Litresi 50 Liraya Dayandı

Deve Sütünün Litresi 50 Liraya Dayandı

Deve eskiden yalnızca güreşleriyle bilinen bunun yanı sıra turizmde sıklıkla kullanılan bir hayvandı ancak son zamanlarda yalnızca güreşlerde kullanılmaktan çıktı ve ticari bir sektör haline gelmeye başladı. Bizler hep süt tercih ederken manda sütü, keçi sütü, eşek sütü gibi süt türevleri tüketirken şimdide hayatımıza deve sütü girdi. Girdi diyoruz ancak bu öyle bir giriş oldu ki neredeyse bütün rakiplerini de sollayıp arkasında bıraktı. Zira deve sütüne talep oldukça fazla.

Deve sütünün insana sağladığı faydaları da bir o derece büyük hatta saymakla bitiremiyorsunuz bu nedenle de üretim talebi karşılamaya yetmiyor üstelik çok da karlı bir yöntem litresi 50 TL.Doktorlar deve sütünün karaciğere iyi geldiğini, bağışıklık sistemini çalıştırdığını,kanser hastalarına iyi geldiğini hatta son dönemlerde de otizm’ de başarı elde edildiğini belirtiyor.

Bir deve günde 1,5 litre süt verebiliyor sağımı ise makine aracılığı ile yapılıyor. Yalnızca yurt içinde değil aynı zamanda yurt dışından da deveye büyük talep var. Şoklama sistemiyle dondurulan deve süt başka ülkelere de ihraç ediliyor.

Uzmanlar deve sütünün sağlıklı insanlar tarafından da düzenli bir şekilde tüketilmesinden yana zira bu yukarıda saymış olduğumuz belli başlı hastalıklara istinaden bağışıklığı güçlendirdiği için de anti bakteriyel özelliği bulunuyor.

49 defa okundu

Leave a Reply