Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 14 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Yeni Akım Kentsel Tarım

Yeni Akım Kentsel Tarım
admin
  • On 10 Aralık 2015
  • http://www.hayvanborsasi.net

Dünya nüfusunun oldukça kalabalık olduğunu ve bu kalabalıklarında daha çok şehir merkezlerinde yaşadığını düşünecek olursak büyük şehirde yaşamak beraberinde de bazı sıkıntıları getiriyor örneğin masanıza gelen bir ürünün nasıl ve ne şekilde büyütülüp bu noktaya kadar geldiğini hiç bir zaman öğrenemeyeceksiniz. Bu sorunda beraberinde ne yediğinizi bilmediğiniz durumunu getirecek. Oysa ki insan sağlığı için ne yediğini bilmek oldukça önemlidir. Yedikleriniz içerisinde katkı maddesi var mı yok mu var sa ne var ne yok bunlar hakkında bilgi sahibi olmak sağlık açısından oldukça önemlidir.

Son zamanlarda şehirde oturan insanlar arasında yeni bir akım geliştirildi akımın adı ise kentsel tarım kentsel çiftçilik. Normalde baktığınızda bu durum elinize çapa tırmık alıp işe başlamak gibi algılanıyor olsa da buradaki mantık tamamen farklıdır.

MANTIK NEDİR?

Özellikle bugün istanbul gibi ankara gibi büyük şehirlerde organik restaurantlar açılmış bu resteurantlar kendi bünyelerinde kendi sebze ve meyvelerini yetiriyorlar ve siz de bunları yanı başınızda görebiliyorsunuz. Ve size verilen menü doğrultusunda oradan taze bir şekilde toplattırıp yemek yaptırıyorsunuz. Bu da size hem vitamin hem sağlık hem de lezzet olarak geri dönüyor.

Kentsel çiftçilik yönteminde amaç yiyeceğiniz ürünleri kendinizin yetiştirmesi ve de yemek istediğiniz zaman direk olarak toplayıp yiyebilmeniz. Bu da sizin kendi besininizin nereden geldiğini bilerek tüketmenize neden oluyor. Bu fikir ilk önceleri akla gelen her yeri bostana çevirmek şeklinde ortaya çıkmış

44 defa okundu
Etiketler

Leave a Reply