Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 15 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Et Fiyatlarında Tavan Fiyat Uygulaması Getirildi

Et Fiyatlarında Tavan Fiyat Uygulaması Getirildi

Vatandaşlar sürekli olarak fiyatların yüksekliğinden esnaf ise düşen satışlardan şikayetçi bu doğrultuda Gıda Tarım ve Tarım Bakanlığı son noktayı koydu kırmızı et fiyatlarında tavan fiyat uygulaması başlattı.

Sektör temsilcileriyle yapılan toplantı sonrasında fiyatlara % 10 ile 20 arasında bir indirim yapıldı. Yeni etiketler ise 10.02.2016 tarihinden itibaren reyonlardaki yerini alacak. Et fiyatlarındaki artışı durdurmak için harekete geçen gıda tarım ve hayvancılık bakanı Faruk Çelik sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Tavan fiyat uygulamasını ve yeni fiyatları da aynı zamanda kendisi açıkladı. Buna göre karkas et yağlı fiyatı 21,8 tl olması kıyma fiyatının 32 tl kuşbaşı fiyatının ise 34tl olması ile ilgili bir fikir birliği ve görüş birliği sağlandı.

Tarım ve Tarım Bakanı Faruk Çelik tavan fiyat uygulamasının serbest piyasaya müdahale olmadığını söyledi spekülatörler sektöre çok zarar veriyor dedi. Tavan fiyat uygulaması bugünden itibaren beş altı ay gibi bir süre izlenecek gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı şimdilik ithal et kartını kullanmak istemiyor. Peki tavan fiyat uygulaması vatandaşı memnun edecek mi sorusunun cevabı ise elbette ki evet oluyor çünkü fiyatlarda 6–7 lira gibi bir fark oluşuyor. Aynı tüketici gibi esnafta bu şekilde düşünüyor inşallah bir rahatlama olur ancak kalıcı olması en güzel olanı diyor. Kasapların ise fiyat etiketlerini yarından itibaren değiştirmesi bekleniyor.

26 defa okundu

Leave a Reply