Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 13 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Et Fiyatlarında Yeni Düzenleme

Et Fiyatlarında Yeni Düzenleme

Tarım bakanlığı et fiyatlarını regüle edebilmek için yeni bir düzenlemeye daha gidiyor yani bundan sonra bir hayvanın yaşına yağına kalitesine göre farklı derece notu olacak. Tüketici ise bu uygulama fiyatları belki düşürür diye olumlu bakıyor.

Kasaplar karkas eti halen 27 ile 30 lira arasında alıyor. Kıymanın kilosu 40 tl kuşbaşı ise halen 42 tl kasaplar yeni uygulamayla bazı kesimler için fiyatların da düşeceği görüşünde.

Şuandaki 32 tl’ lik fiyatı yakalamak için daha çok yaşlı hayvanlar ve de sığır hayvanların kesilmesi gerekiyor bu da demek oluyor ki belirli kesimlerde gidebilir. Elit olan bölgelerdeki tüketici bu durumdan memnun olur ancak diğer yerlerde memnuniyet yaracağı düşünülmüyor.

Mart’ ta dana eti fiyatlarında % 2,3′ lük bir düşüş var ancak çarşıda indirim yerine zam haberleri konuşuluyor. Tüketicinin kafası da bir hayli karışmış durumda.

Kasaba soruyorsanız ne kadar zam geldiğini de görebileceksiniz çünkü bu durum karşısında kimse malını kesmek istemiyor. Kasaplar kaliteli mal aldıkları içinde 50 kr bir zam yediler. Şu anda üretici de malını besiye çekmiş durumda tüccara vermiyorlar ileri de fiyatların daha da çok artacağını düşünüyorlar.

Sonuç olarak bakıldığında ise tarım bakanlığı fiyatları düşürebilmek adına düzenlemelerine sürekli olarak yenisini katıyor bakalım bu son düzenleme vatandaşlara ne getirecek neler götürecek.

32 defa okundu
Etiketler

Leave a Reply