Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 16 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Genç Çiftçilere 30 Bin Lira Hibe Desteği Sonuçları Açıklandı.

Genç Çiftçilere 30 Bin Lira Hibe Desteği Sonuçları Açıklandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı genç çiftçilere 30 bin liraya kadar verilecek hibe programı sonuçlarının kesinleştiğini açıkladı. Destek kapsamında 14 bin 970 proje hibe almaya hak kazandı. Program dahilinde destek alabilmek için 397 bin genç çiftçi başvuru yapmıştı, bu başvurular illerde kurulan vali yardımcısı başkanlığıyla gerçekleştirilen komisyonlarda değerlendirildi. Değerlendirmeler puanlama sistemiyle gerçekleştirildi ve bunun sonucunda 11 bin 77 si kadın 3 bin 893 erkek toplamda ise 14 bin 970 genç çiftçi hibe almaya hak kazanmış oldu. Yapılan değerlendirmelerde Gazi, Şehit, Engelli, Kadın ve eğitimli genç çiftçilere ekstra puanlama yapıldığıda açıklamalar arasında.

Hibe almaya hakkazanan projeler içinde ise toplamda 14 bin 970 olmak üzere bölümlere göre ayrımı şu şekilde; 10 bin 500 adedi büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, 2 bin 300 adedi arıcılık, 525 adedi kanatlı hayvan ve ipek böceği yetiştiriciliği, bin 915 adedi seracılık, meyvecilik, mantar yetiştiriciliği ve tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği.

 

Sonuçları hibe proje kapsamında oluşturulan internet sitesinden üye girişinizi yaprak ( Sonuçlar için tıklayınız) yada İl veya ilçe Tarım Müdürlüklerinde asılmış olan listelerden öğrenebilirsiniz. Asılan listeler 27 Haziran – 1 Temmuz 2016 tarihleri arasında askıda olacak. Asli listede yer alan genç çiftçiler 11 – 15 Temmuz 2016 tarihleri arasında İl / İlçe tarım müdürlükleri ile sözleşme imzalayacaklar. hayvanborsasi.net ailesi olarak hibe almaya hak kazanan çiftçilerimizi tebrik ederiz.

 

Bakanlığın açıklamasına göre proje 2 yıl daha yürürlükte olacak ve önümüzdeki yıllarda da uygulanacak. Ayrıca proje kapsamında kazanan genç çiftçilere 450 milyon liralık kaynak kullandırılmış olacak ve bu miktar ilerleyen yıllarda arttırılmaya devam edilecek.

 

59 defa okundu

Leave a Reply