Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 11 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

İncir Çekirdeğinden Yağ Üretildi

İncir Çekirdeğinden Yağ Üretildi

Aydın ve İzmir’den iki girişimci dünyada bir ilke imza attı ve incir çekirdeğinden yağ üretti. Ortaya çıkan ürün e vitamini ve omega 3 bakımından oldukça zengin. Şifa kaynağı olan incirin çekirdeğinden yağ üretildi. Elde edilen yağ e vitamini açısından dünyanın en zengin ürünü. İncir yağının içerisinde argan yağından 6 kat daha fazla e vitamini içeriyor üstelik somon balığından daha fazla omega 3 barındırıyor.

İncir un haline getirildi ve çalışma esnasında çekirdekler araştırıldı ve içinde dünyanın en kuvvetli e vitamini kaynağı çıktı. İncirde kansere neden olan aflatoksin maddesi yağ üretilirken organik yöntemlerle ayrıştırıldı. İncir çekirdeğinin faydaları bunlarla da sınırlı değil. Beyin bunu aldığı sürece ömrün son noktalarında dahi daha zinde daha etken ve daha üretken hale geliyor. Yani beynin esas yapı taşı diyebiliriz. Bunun yanı sıra vücutta da yaralarda ağır kazalarda hücre yapılarını hızlı geliştirir yanık vakalarında inanılmaz sonuçlar var.

Şu anda dünyada e vitamini açısından en zengin ürün argan yağı olarak biliniyor ancak e vitamini bakımından argan yağından çok daha zengin olan incir çekirdeği yağı iyi değerlendirilirse Türkiye’ye 1 milyar Euro değerinde gelir sağlanabilecek. Bu rakamda Türkiye’yi dünyada kozmetik devi yapabilir.

E vitamini kıyas olarak söylersek hanımlar özellikle kozmetikte çok enteresandır argan yağı dünya kozmetik dünyasını sarsıyor ve buradaki oran 70 mg incirdeki de 400-500 mg arasında yani bir 4-5 kat daha güçlüyüz sadece kozmetikte.

 

40 defa okundu
Etiketler

Leave a Reply