Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 10 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Mayıs Ayında Hangi Meyveler Yenmeli?

Mayıs Ayında Hangi Meyveler Yenmeli?

Kiraz karpuz, şeftali dalında değil artık tezgâhta güneş açtı pazarlara da renk geldi. Pazar tezgâhları renk, renk meyveler süslüyor ancak bu mevsimde hangi meyveyi yemek ya da yememek gerekiyor biraz açıklayalım.

Kiraz’ a baktığımızda henüz erken olduğunu söyleyebileceğimiz meyveler arasında. Şu an kiraz’da vitamin var ancak yeterli miktarda değil. Yani kirazın henüz mevsimi değil diyebiliriz.  Nektari’yi temmuz ağustos’ ta almalıyız kilosu 5 liradan başlayan karpuz için ise sofradaki doğru ay haziran.  Karpuz toprağın vitamin mineral içeriği karpuz’ un yetişmesi açısından oldukça önemlidir o yüzden mevsiminde yemek lazım.

Şu an için baktığınız zaman çilek, erik ve buna baklayı da ilave edersek mevsiminde yiyebileceğimiz meyveler arasında.  İkiz çilekler hormonla alakalandırılabilir ama onun haricinde büyük çileklerin hormonla alakası olduğunu söylememiz mümkün değildir. Kilosu 10 lira olan kayısı da artık satışta ama sadece göz dolduruyor. Açmaya çalıştığınızda birazcık zor bölündüğünü susuz olduğunu kendiniz de net bir şekilde test edebilirsiniz.

Mevsimi geçen portakal ve kivide alınmaması gereken meyveler arasında çünkü vitamini kışınki gibi etkili değil.

Evet yukarıda mayıs-haziran ayına ait olan mevsiminde hangi meyveleri yiyip yemeyeceğiniz noktasında bilgi vermek istedik. Elbette ki bizim önerilerimize uyup uymamak sizin elinizde. Ancak ben illaki yiyeceğim diyenler içinde yenilmesi durumunda sağlıklarını da açıkça tehdit edecek gibi bir yaklaşım içerisinde bulunmak istemiyoruz. Biz hayvanborsasi.net olarak size önerdik seçim tabiî ki size kalmış diyoruz.

26 defa okundu
Etiketler

Leave a Reply