Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 9 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Organik Tarım Hibe Destek ve Kredileri

Organik Tarım Hibe Destek ve Kredileri

Çiftçilik ve hayvancılık sektörümüzün en çok desteklenen alanlarından bir tanesi organik tarımdır. Organik Tarım ile ilgili pek çok hibe, kredi ve destekleme programı bulunmaktadır. Öncelikli olarak hibe desteği veren programlara göz atalım.

2016 yılı için Organik Tarım Alanında verilecek Hibe Programlarından en dikkat çekici olanı AK Parti seçim vaatlerinden de olan Genç Girişimcilere 50 Bin TL Hibe ve Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe programlarıdır. Bu kredileri verecek olan kurum KOSGEB’tir. KOSGEB bu kredileri vermek için öncelikle girişimcilerin Girişimcilik Destek Programlarına katılıp eğitim almasını ön koşul olarak koymaktadır. Eğer bu eğitimleri aldıysanız artık sizde hibe geri ödemesiz kredilere başvurabilirsiniz. KOSGEB hibe kredilerine başvurmak için izlenilmesi gereken adımlar var. KOSGEB desteklerinden faydalanmak için gerekli işlemleri adım adım anlattığımız makalemizi lütfen okuyunuz.

Ziraat Bankası Faiz İndirimli Organik Tarım Kredisi

Ziraat Bankası 2016 yılında da Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisinden faydalanarak %50  faiz indirimli kredi kullanabilirsiniz. Zaten tarımsal alanda düşük faizli kredi sağlayan Ziraat Bankası bu kredi seçeneği ile de mevcut faizin %50 sini kendisi üstleniyor ve çiftçinin faiz yükünü düşürüyor.

Finansbank Organik Tarım Kredisi

Organik Tarım Kredisi sunan özel bankalardan bir tanesi Finansbank‘tır. Finansbank organik tarım sertifikasyon belgesi ve çiftçi kayıt sistemine kayıtlı çiftçilere uygun faiz koşullarında 24 aya kadar ve üretimin %85’ini kapsayacak oranda kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca Finansbank‘tan kullandığınız kredinin geri ödemesini de isteğinize göre 1/3/6/12 ay periyotlarında ödeyebilirsiniz. Bu krediler hakkından detaylı bilgi almak için Finansbank Şubelerinin tarım kredileri bölümüne başvurmanız gerekmektedir.

Şekerbank Organik Tarım Kredisi

Organik Tarım için uygun koşullarda kredi sağlayan özel bankalarımızdan biri de Şekerbank’tır. Şekerbank özellikle 60 aya kadar vade sağlayarak üreticinin geri ödeme imkanını arttırmaktadır. Şekerbank organik tarım kredisi ile yatırım tutarınızın %75’i kadar kredi kullanabilirsiniz. Şekerbank’ta organik tarım kredisi için ilk şart olarak ÇKS ve Organik Üretim Sertifikası sahibi olmanızı istemektedir. Ayrıca Şekerbank örtü altı üretiminde 2 yıl tecrübenizin olmasını da istemektedir.

52 defa okundu

Leave a Reply