Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 12 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Organik Ürün İle Doğal Ürün Arasındaki Fark Nedir?

Organik Ürün İle Doğal Ürün Arasındaki Fark Nedir?

Adına pazarlar kuruluyor marketlerde özel bölümler yapılıyor. Ancak güzel bir ambalaj içerisinde üzerinde de organik ürün yazan şey kesinlikle organik ürün sayılmıyor. Peki ama ürünün köyde yetişiyor olması onun organik olması için yeterli mi? Bu soru da akıllara takılmıyor değil. Organik ürün ve doğal ortamda kimyasalsız yetişen ürün arasında ne fark var.

Son zamanlarda herkes organik beslenmeye yönelmiş durumda marketlerde ve pazarlarda tabelaları görüyoruz organik ürünler şeklinde. Ancak organik ürün mü? Doğal ürün mü? İkisinin arasında fark var. Yani organik olması için bir yönetmeliğe tabi tutulması gerekiyor doğal olan ise tarladan toplanıp dalından taze, taze raflarda yerini alıyor.

Organik ürünlerde üretim tarihi,yeri , üreten şirketin logosu, kontrol sertifikasyon şirketinin logosu, tarım bakanlığının organik ürün logolarının mutlak suretle o ürün üzerinde etiket halinde yer alması gerekiyor. Aslında ürünün organik olması birazda üreticinin insafına kalmış durumda. Köylerden aldığınız ürünlere gönlünüzden öyle geçtiği için organik diyorsunuz diyebiliriz.

Sağlıklı beslenme denince de akla gelen ilk konulardan birisi de gezen tavuklar yani çiftlik değil doğal ortamında yetişen tavuklar oluyor. Sonuçta artık insanlarda kendi sağlıkları için doğal olan ürünlere dönmeye başladı bile diyebiliriz.  Bu nedenle de organik diye aldığınız üründe belirtmiş olduğumuz bu etiketlerin mutlaka olmasına dikkat etmelisiniz.

16 defa okundu

Leave a Reply