Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 10 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Ramazanda Fiyatlarda Artış Olmayacak

Ramazanda Fiyatlarda Artış Olmayacak

Önümüz ramazan ve ortaya çıkan ilk soruda ramazan fırsatçıları kendini gösterecek mi? Vatandaşın bir numaralı sorusu bu çünkü gözlerde spekülatörler ve gıda fiyatlarında ancak bu konuda yatıştırıcı açıklamalarda gelmeye başladı.

TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar yaptığı açıklamada tüm tarafların ramazanın anlam ve önemine yakışır bir şekilde hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Ramazan ayında sebze ve meyve fiyatlarında, bakliyat ve et fiyatlarında ciddi bir artış beklenmiyor. Halkın iftar sofralarında ramazan ayı boyunca meyve sebze ve diğer ürünleri bolca tüketme imkânına sahip olması hedefleniyor. Şemsi bayraktar tüm ürünlerin fiyat düzeylerini ve de değişim oranlarını da aynı zamanda paylaştı. Fiyat düşüş ve artış rekortmenlerini açıkladı. “kuru fasulye, yeşil mercimek, yumurta, kuzu eti ve toz şeker’ in fiyatlarında değişim olmazken fiyat düşüşü 32,02 oranı ile en fazla domateste oldu. Markette en fazla fiyat artışı 37,47 ile yeşil soğanda görüldü.” et fiyatlarında da herhangi bir artış beklenmiyor. Şemsi Bayraktar fiyatlarda artış olursa spekülatiftir uyarısında bulundu. Yaptığı açıklamalarda şöyle konuştu. Et tüketiminin arttığı ramazan ayı fiyatlarda yukarı yönlüde bir baskıyı beraberinde getirdi. Odalarda yaptığı görüşmelerde edinilen izlenim bu yıl ramazan boyunca kesimlik hayvan sayısında sıkıntı olmayacaktır dolayısıyla fiyatlarda da bir artışın söz konusu olmadığını söyledi, fiyatlar bu şartlarda mevcut seviyeyi koruyacağını düşünüyorum aksini düşünen spekülatif hareketlerin habercisi olacaktır.

26 defa okundu

Leave a Reply