Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 16 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Sanayileşmiş Modern Tarım Uygulaması

Sanayileşmiş Modern Tarım Uygulaması

Tarımın başkenti Antalya’ da milyonlarca ton ürün hasat ediliyor yüzbinlerce kişi geçimini topraktan kazanıyor. Son yıllarda yapılan yatırımlarla Türkiye artık sanayileşmiş tarıma geçiyor hatta düne kadar yurt dışından tohum alırken artık modern tesislerde kendi tohumunu üreterek dünyaya satıyor. Tarım da hem verimi hem de istihdamı artıracak sanayileşmiş üretim hakkında sizlere biraz bilgi verelim.

Bunu gururla söyleyebiliriz artık ülkemizde de iyi tarım yapılıyor. Çünkü bundan önceki dönemlere baktığımızda insanların kafalarında hep Türkiye’de kötü tarım yapılıyor gibi bir imaj vardı. Aslında bu son dönemlerde yerle bir olmuş bir tez de diyebiliriz. Türkiye’ de çok kaliteli çok iyi derece de bu işi yapan firma var.

Modern Tarımın Klasik tarımdan Farkı Nedir?

Öncelikle çok  daha kaliteli bir ürün elde edebilmeniz için modern tarıma geçmeniz şart ikincisi ürün anlamında çok daha kaliteli ürün aldığınız gibi çok daha yüksek miktarda ürünler almanızı sağlıyor. En büyük özelliklerinden bir tanesi ise otla ya da haşereyle uğraşmıyor olmanız. Şu şekilde belirtecek olursak sıfır kimyasal, sıfır ilaç, temiz tarım,temiz ürün ve beraberinde de elbette ki kalite. Kullanılan tohum oldukça kaliteli, sulama sisteminden tutun da verdiğiniz vitamine kadar her şey kontrollü bir şekilde bilgisayar sistemi ortamında yetişiyor. Vanbus arılarıyla döllüyorsunuz yani bunu yazın ilkbaharda böcekler haşereler döller burada da arılar döllemeye yapıyor bu da doğal olarak hiç hormon kullanmadan elde etmiş oluyorsunuz. Türkiye’de en fazla tartışılan konuların başında hormon gelir ancak buradaki asıl mesele hormon değil haşere ilaçlarıdır. Tarımdaki en büyük sıkıntı budur.

47 defa okundu
Etiketler

Leave a Reply