Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 19 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Semt Pazarlarına Yeni Düzenleme Geldi

Semt Pazarlarına Yeni Düzenleme Geldi

Yeni pazar yönetmeliği 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe giriyor,

Pazar tezgahlarında yeni yıl düzenlemesi yapıldı. 1 ocak 2016′ dan itibaren artık peynir zeytin gibi gıdalar açıkta satılamayacak ve tezgahlarda satılan sebze meyvelere barkod zorunluluğu geliyor. Yani diyebiliriz ki tüketici alacağı ürünün tüm kimlik bilgilerini internet üzerinden anında sorgulayabilecek.

Pazar tezgahları yeni yıla düzenlemeyle giriyor. Yeni pazar yönetmeliğinde ürünlerin hepsinde barkot zorunluluğu olacak bu sayede ürünün hangi üretici tarafından üretildiği, o mal üretilirken herhangi bir kimyasal kullanılıp kullanılmadığı, herhangi bir tarım ilacının kullanılıp kullanılmadığı, hangi nakliye yoluyla hangi vilayete gittiği bunlar dahi vatandaşlar tarafından takip edilecek.

Yeni mevzuatla birlikte açık ürün olmayacak diyebiliriz mevzuata aykırı olarak ürün satan esnafa para cezası uygulanacak eğer ki bu şekilde bir durumla karşılaşan olursa örneğin istanbul’ u verebiliriz 0 212 660 60 34 istanbul esnaf ve sanatkarlar birliğinin şikayet telefonu var oraya müraat ettikleri anda denetim ekibine haber vererek kontrol edilmesi sağlanacak.

Önümüz kış olduğu için bir kar beklentisi oluşuyor bu nedenle de fırsatçılar doğabilir bizim önerimiz kesinlikle tüketeceklerinin dışında fazla mal almaması eğer ki fazla mal alınıp stoklanırsa bu beraberinde stokçular içinde büyük bir fırsat olacak ve durumdan faydalanmak isteyeceklerdir.

Vatandaşlar da bu duruma olumlu bakıyorlar ve bu sayede de hem hijyenik bir durumun oluştuğunu hem de aldıkları ürünün nereden sofralarına geldiklerini bilmelerinin rahatlığını duyacaklarını belirtiyorlar.

30 defa okundu
Etiketler

Leave a Reply