Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 12 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Sulama Hibeleri Başvuruları

Sulama Hibeleri Başvuruları

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanlığı ‘Basınçlı Sulama Sistemleri’ hibe programı bilgilendirme toplantısına ev sahipliği yaptı.

Şahıslara 100 Bin TL, şirketlere ise 200 Bin TL’ye kadar hibe desteğinin sağlandığı ‘Basınçlı Sulama Sistemleri’ ile ilgili bilgilendirme toplantısı Şanlıurfa Ziraat Odası’nda yapıldı. Başkan Eyyüpoğlu, çiftçilerin bu tür fırsatları iyi takip edip değerlendirmesi çağrısında bulunurken, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden Nesih Türkdili çiftçileri bilgilendirdi.

HİBE DESTEĞİ SAĞLANAN PROJELER

Tarımda basınçlı sulama sistemleri projelerine devlet desteği sürüyor. Bu kapsamda şahıslara 100 Bin TL, şirketlere ise 200 Bin TL’ye kadar hibe desteğinin sağlandığı projeler için son başvuru 13 Haziran olduğu açıklandı. Konuyla ilgili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütleme Şube Müdürü Nesih Türkdili, Şanlıurfa Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda katılımcı çiftçilere bilgi verdi. Türkdili, başvuru için 13 Haziran tarihinin son gün olduğu bu yüzden basınçlı sulama sistemleri hibe desteğinden faydalanmak isteyen çiftçilerin bir an önce başvurularını Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne yapmaları gerektiğini söyledi. Türkdili ayrıca bundan sonraki başvuruların 1 Ocak 2017 itibariyle başlayacağına dikkat çekti.

Toplantıda söz alan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, ‘Çiftçilerimiz bu tür fırsatları iyi takip etmeli, tarımın gelişmesi için devletimizin sunduğu imkanlardan faydalanmalı. Böylelikle hem çiftçimiz hem de devletimiz kazanacaktır’ dedi.

33 defa okundu
Etiketler

Leave a Reply