Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 10 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Süt ve Süt Ürünleri Sektörü

Süt ve Süt Ürünleri Sektörü

Süt ve Süt Ürünleri Sektörü

Süt bir annenin yavrusu için hazırladığı gıda aslında işin özü bu çok kıymetli. Ekonomi programlarının parasal değerleriyle ölçülemeyecek kadar değerli yani yaşamınızı sadece sütle sürdürebilirsiniz. O zaman buna farklı bir fiyatlama lazım diye düşünmek gerek. Fayda maliyet analizinde hiç bir şekilde yarış kabul etmeyen bir ürün. Hesaplılıkta da aslında rakip kabul etmiyor. Zor bir sektör ama çok temel ve önemli bir sektör tüketilmesi bakımından önemli.

Sütün üretilmesi aslında çok geniş bir kesmi ilgilendiriyor. Tarladaki ottan başlıyorsunuz  yani iş sıfır kaynak maliyetiyle başlıyor, güneş toprak su ve ot sonra inekte kendini üretiyor. Süt sanayinde sürdürülebilirlik

Güneş toprak su ile başladınız insanoğlunu beslemeye başladınız ve sonrada oradan atıklar elde ettiniz bu atıkları gübrelemeye çevirdiniz. Sonra bu atıkları enerjiye çeviriyorsunuz bu enerji üretiminin çıktısı elektrik su ve organik gübre yani topraktan biteni aldık, yedik, işledik tekrar toprağa daha yüksek kalitede verdik. Su ve gübre için aynı. Harika bir sonuç yani süt üretiminde yatırımlar devam ediyor ama yem kendi kendini geliştiren bu sektör aynı zamanda da başarılı girişimler sayesinde bir hayli olumlu gelişme kazanabiliyorsunuz.

47 defa okundu

Leave a Reply