Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hayvan Borsası | 17 Şubat 2019

Scroll to top

Top

Yorum yapılmamış

Tarım Üretimin Markalaşması ve Aydın

Tarım Üretimin Markalaşması ve Aydın

Aydın’ da tarım oldukça önemlidir bir çok üründe aydın ilk 6 içerisinde yer alıyor, incir üretiminin  %62′ si ve kestane üretiminde de birincidir. Zeytinde birinci üretimde ikinci bunun gibi bir çok birincilik ikincilik sayabiliriz.

Tarım gerçek manada aydın için önemlidir ancak bunun yanı sıra hayvancılıkta yabana atılmaz. Ülkemiz coğrafi konumu itibariyle oldukça iyi bir noktadadır bu nedenle de gerek tarım olsun gerekse hayvancılık gelişmiştir. Özellikle genç istihdamı konusunda tarımsal destekler ve faizsiz kredi olanakları bir hayli ilgi toplamıştır. Biliyorsunuz ki sayın başbakanımız geçtiğimiz günlerde bir reform paketi açıklamıştı ve bu pakette 50 bin TL ve 100 bin tl destek verileceğini söylemişti. Bu destek paketi işsiz olan gençlerinde ayaklarını yerden kesmiş ve istihdama dair olmak istemişti. Tarım bizde olduğu kadar dünya’ da da bir hayli önemlidir bunu geçtiğimiz günlerde Rusya ile aramızda yaşanan kriz sonrası anlayabildik. Bu nedenle de bizim pazar payımızı yanlışa yer vermeden hızlı bir şekilde dünya pazarına sunmamız ve bunu da marka haline getirmemiz gerekiyor

Marka haline getirilen ürünler dünyanın neresinde olursanız olun mutlaka ilgili görecektir. Markalaşmak özellikle yaş sebze de bize kar kapısını açan en önemli şeylerin başında gelmektedir markalaştığımız zaman ürünlerimizi dünyanın başka başka ülkelerine de bu şekilde gönderebiliriz.

Özellikle aydın şeklinde girdik ama bu durum her ilimiz için aynı öneme sahip olan bir konudur.

19 defa okundu
Etiketler

Leave a Reply